تور دبی

روش‌ های سفر به دبی و هزینه ها

این که برای سفر به تور دبی چه راه و روشی را انتخاب کنید، کاملا به روحیه و میزان هزینه مد نظر شما بستگی دارد. می‌توانید همه چیز را بسپرید به تورگردانان و فقط هزینه را پرداخت کنید و یا به دلایل اقتصادی و یا ماجراجویی بیش تر همه چیز را خودتان برنامه ریزی کنید و به روش خودتان به دبی سفر کنید. با این حال، هر راهی هزینه های متفاوتی در پیش روی شما می‌گذارد که بررسی کردنش ذهن شما را برای انتخاب بهتر روشن می‌کند.

راه‌های مختلف سفر به تور دبی عبارت اند از:

 • تورهای دبی:

۱) هوایی                          

۲) دریایی 

 • شخصی :

۱) هواپیما                      

۲) کشتی

پیش از هر چیز انتخاب تور مسافرتی مناسب بسیار اهمیت دارد:

معمولا مدت زمان تور هوایی دبی چندین نوع دارد که رایج ترین آن، تورهای ۳ شب و ۴ روز است و ما در اینجا متوسط قیمت معمول ترین تور را برای هر کدام ذکر کرده ایم.     

مسیر هوایی: بسته به آژانس هواپیمایی، کلاس هتل، اتاق مورد نظر و البته زمان سفر قیمت‌های متفاوتی انتظار شما را می‌کشند. برای ۳ شب و ۴ روز هزینه ها بین ۹۰۰ هزار تومان تا ۱۷ میلیون تومان متغیر است. برای اغلب هتل های دو تا چهار ستاره، متوسط قیمت تورها میان ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تا نزدیک ۲ میلیون تومان می باشد.

مسیر دریایی: بسته به آژانس مسافرتی، هتل و اتاق مورد نظر قیمت‌های متفاوتی پیش روی شما قرار دارند. برای آن که با کشتی به دبی بروید، ابتدا باید خودتان را به شهر بندر لنگه برسانید. در صورت مساعد بودن هوا و بسته به شرکت کشتی رانی شما، روزهای حرکت و ساعات رفت و برگشت متفاوت است.

اغلب در ساعات ۱۰ و ۱۱ صبح از بندرلنگه خارج شده و بعدازظهر حدود ۳ تا ۵ نیز به ایران بازمی گردند. همچنین خوب است بدانید از بندرلنگه تا شهر دبی ۵ ساعت در راه خواهید بود.  

هزینه بلیت کشتی درجه دو از بندر لنگه تا دبی:     

 • یکسره: حدود ۲۷۰ تا ۳۲۰ هزار تومان     
 • دوسره: حدود ۴۵۰-۵۰۰ هزار تومان  

نکته قابل توجه این است که تنها تا ۵۰ کیلوگرم بار می توانید همراه داشته باشید و در ازای هر کیلوگرم بار اضافه، ۵ هزار تومان جریمه خواهید شد.

با مراجعه به آژانس های مسارفتی تور سفر دریایی به دبی را تهیه کنید و اگر در شهر شما چنین توری یافت نمی شود، ابتدا خود را به شهرهای جنوبی برسانید و در آن جا تور های کشتی دبی را تهیه کنید. البته پیش از حرکت، با تماس تلفنی از وجود چنین تورهایی در زمان مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید. هزینه بلیت دو طرفه کشتی ها به همراه ویزا در حدود ۶۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان می باشد.

برای رفتن به دبی به صورت شخصی تنها دو را پیش روی شما قرار دارد:هواپیما و کشتی که هر کدام از این موارد مزایا و معایب خاص خود را دارند. 

پر واضح است که انتخاب هواپیما بدان معنی است که سریع تر و راحت تر به مقصد می رسید. البته انتخاب سفر دریایی نیز خالی از لطف نیست. انتخاب کشتی برای رسیدن به دبی این امکان را مهیا می کند تا تجربه متفاوتی را در طی مسیر برای خود رقم بزنید و البته به نسبت هواپیما، هزینه کم تری نیز پرداخت کنید. توجه داشته باشید که شما عوارض خروج از کشور را به هنگام خرید بلیت هواپیما و کشتی پرداخت خواهید کرد که عوارض در مسیر هوایی ۷۵ هزار تومان و در مسیر دریایی ۲۵ هزار تومان می باشد.

ویزا:

گرفتن ویزا برای سفر به دبی با دیگر شهرهای خارجی متفاوت است. تنها راه دریافت ویزا مراجعه به آژانس های مسافرتی و از طریق کارگزاران می باشد.

شرایط و هزینه های دریافت ویزای دبی را در زیر آورده ایم:     

 • ویزا عادی ۱۴ روزه (تحویل ۷-۵ روز کاری) : ۳۰۰ درهم، حدود ۳۰۰ هزار تومان     
 • ویزا نیمه فوری ۱۴ روزه (تحویل ۳ روز کاری) : ۳۶۰ درهم، حدود ۳۱۵ هزار تومان     
 • ویزا عادی ۱ ماهه: ۳۴۰ درهم، حدود ۳۴۰ هزار تومان     
 • ویزا سه ماهه توریستی: حدود ۱۱۰۰ تا ۱۴۰۰ درهم، حدود ۱ میلیون و ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان     
 • ویزای مولتی یک ماهه: ۱۰۱۰ درهم، حدود ۱,۰۱۰,۰۰۰ تومان     
 • ویزای مولتی سه ماهه: ۲۱۹۰ درهم، حدود ۲ میلیون تومان
 • با ویزاهای مولتی دبی می توانید چندین بار وارد کشور امارات شوید و هر بار ۱۴ روز در شهر دبی اقامت داشته باشید.
 • برای دریافت ویزا دبی نیازی به رزرونامه هتل ندارید، اما باید چک ضمانت ۱۰ میلیون تومانی بگذارید.  
 • از آن جا که قوانین سفارت دبی در مرور زمان تغییر می کند، حتما پیش از اقدام برای ویزا از قوانین جدید اطلاع یابید.

 مترو دبی:

مترو شهر دبی در سال ۲۰۱۰ گشایش یافت و چهار خط قرمز، بنفش، آبی و سبز و ۴۷ ایستگاه دارد. خط قرمز مترو از نزدیک فرودگاه بین المللی دبی شروع شده و با طول ۵۲.۱ کیلومتری تا ساحل جبل علی پیش می رود. در هر ایستگاه مترو، تاکسی و اتوبوس هایی برای رساندن شما به مقصد وجود دارد.  

پرداخت هزینه: با قرار دادن نول کارت در دستگاه های خاص در مقصد به تعداد ایستگاه هایی که از قطار استفاده نمودید از شما هزینه کسر می شود. افرادی که کمتر از ۵ سال دارند یا قدشان زیر ۹۰ سانتی متر است و همچنین افراد معلول می توانند به صورت رایگان از مترو استفاده نمایند. 

توجه داشته باشید خوردن و آشامیدن در مترو اکیدا ممنوع و دارای جریمه است، حتی نمی توانید در مترو آدامس هم بجوید. همچنین اگر نول کارت شما شارژ نداشته باشد، هزینه نول کارت نامحدود یعنی ۱۴ درهم (حدود ۱۴ هزار تومان) از شما دریافت می شود. البته اگر مأموران متوجه شوند، علاوه بر آن ۲۰۰ درهم (حدود ۲۰۰ هزار تومان) دیگر هم جریمه خواهید شد.

هتل ها: در دبی طیفی از هتل های لوکس ۵ ستاره تا هتل های ارزان ۱ ستاره وجود دارد.  

 • هتل های ۱ ستاره: حدود ۱۰۰-۴۵۰ درهم، حدود ۱۰۰ هزار تا ۴۵۰ هزار تومان.
 • هتل های ۲ ستاره: حدود ۱۰۰-۶۰۰ درهم، حدود ۱۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان
 • هتل های ۳ ستاره: حدود ۱۲۰-۷۰۰ درهم، حدود ۱۲۰ هزار تا ۷۰۰ هزار تومان
 • هتل های ۴ ستاره: حدود ۱۳۰-۱۰۰۰ درهم، حدود ۱۳۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان
 • هتل های ۵ ستاره: حدود ۳۰۰ درهم تا ۴۲ هزار درهم، حدود ۳۰۰ هزار تومان تا ۴۲ میلیون تومان

مهمان خانه و هاستل: در شهر دبی چندین هاستل و مهمان خانه وجود دارد که طیف قیمت آنها در حدود شبی ۳۰ تا ۱۰۰ درهم (حدود ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومان) می باشد. 

آپارتمان: هزینه ‌ها بسته به محل آپارتمان، تعداد اتاق‌ها، فاصله تا مرکز شهر و امکانات آن متفاوت است. حدود ۲۰۰ آپارتمان در شهر دبی به چشم می خورند که از اقامتگاه هایی لوکس تا جایی مناسب متفاوت اند. هزینه آپارتمان های دبی از شبی ۱۰۰-۳۵۰۰ درهم (۱۰۰ هزار تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) متفاوت است.

رستوران و فست فود:

طیف متنوعی از رستوران‌های لوکس، معمولی، فست فودها و کافه ها در شهر دبی پیش روی شماست. در زیر متوسط هزینه برای هر مکان ذکر شده است.  

رستوران های ارزان قیمت: حدود ۲۰-۵۰ درهم یا حدود ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان     

صرف یک وعده کامل در یک رستوران متوسط قیمت، برای دو نفر : حدود ۱۰۰-۲۵۰ درهم یا حدود ۱۰۰-۲۵۰ هزار تومان     

رستوران های گران قیمت دبی: از ۱۰۰ درهم به بالا ؛ بالای ۱۰۰ هزار تومان      

فست فودهای زنجیره ای مانند مک دونالد و یا فست فودهای مشابه : حدود ۲۰-۳۰ درهم یا حددو ۲۰-۳۰ هزار تومان 

وعده ها و میان وعده های غذایی در طی سفر از جمله نکات مهم و قابل توجهی اند که نباید از آن غفلت کرد. اگر نخواهید در هتل اقامت کنید، لازم است تا از هزینه محصولات و محل تهیه آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید.

هزینه های تفریح در تور دبی

یکی از بیش ترین مواردی که در سفر به دبی برای شما خرج بر می دارد، تفریحات متنوع و هیجان انگیزی در این شهر است که به طور مثال لیستی از پارک های آبی دبی را که پیش تر به شما معرفی کرده ایم، می توانید ببینید.

همچنین تفریحاتی چون تور کویر گردی و سافاری و ... پیش روی شما قرار دارد. خواندن تفریح در کویر دبی هیجان میان ماسه ها نیز خالی از لطف نخواهد بود.  

در ادامه میانگینی از هزینه معروف ترین تفریحات تور دبی را برای شما آورده ایم که البته هر کدام بسته به ساعت و امکانات قیمت متفاوتی خواهند داشت. 

هزینه تورهای سافاری و صحراگردی: بین ۱۵۰ - ۲۴۰ درهم، حدود ۱۵۰ تا ۲۴۰ هزار تومان  

هزینه تورهای هلی کوپتر سواری: حدود ۶۴۰ هزار تومان 

هزینه جت اسکی بسته به زمان: حدود ۳۰۰ تا ۹۰۰ درهم، حدود ۳۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان 

هزینه فلای بورد بسته به زمان: حدود ۳۰۰  تا ۸۰۰ درهم، حدود ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان

آژانس مسیر سبز

تور دبی

02188975051

02188993012

 

خیابان فاطمی - روبروی سازمان - شماره 187 - طبقه سوم - واحد 6

تور دبی هتل 7 ستاره

هتل های 7 ستاره دبی