تور دبی

برج خلیفه دبی

برج خلیفه دبی نام برجی است که در سطح جهانی، تحول عظیمی در ساخت آسمان خراش ها ایجاد کرده است.

برج خلیفه دبی

تور دبی

این بلندترین برج جهان، 3 برابر بلندتر از برج ایفل و 2 برابر بلندتر از ساختمان امپایر استیت است.

ساخت برج خلیفه در سال 2004 شروع شد و در 4 ژانویه 2010 بهره‌برداری شد. نام "خلیفه" در روز بهره‌برداری توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دبی و به افتخار وی به این برج داده‌شد.

برج خلیفه 828 متر ارتفاع، 160 طبقه، بیش از هزار واحد آپارتمان، 49 طبقه اداری، 4 استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان برج دارد.

علاوه بر این یک هتل با 160 اتاق در طبقات پایینی برج با نام طراح مد ایتالیایی جورجیو آرمانی واقع شده‌است.

طراحی برج خلیفه توسط آدریان اسمیت و شرکت SOM آمریکا و با الهام از معماری اسلامی و طبیعت صحرا انجام شده‌است.

گل صحرایی Hymenocallis اصلی‌ترین ایده‌های طراحی برج دبی را به معماران آن داده‌است. این طراحی نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار می‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمایی منحصر به فرد و بدون اشراف به سوی سایر واحد‌ها می‌دهد. تور ارزان دبی

همچنین استفاده از طاق در نمای برج نشان دهنده الهام گرفتن طراحان برج خلیفه از معماری اسلامی است.

نکات برجسته در مورد برج خلیفه:

این برج علاوه بر این که بلندترین برج جهان است، بلندترین سازه جهان می باشد که بدون کمک کابل و یا وسیله دیگری سرپاست. نه تنها دارای بیشترین طبقات در بین آسمان خراش ها می باشد بلکه بیشترین مساحت طبقات را نیز ازآن خود کرده است.همچنین بالکن بسیار وسیع ای برای تماشای نمای بیرون برج دارد که از نظر وسعت یکه تازی می کند.

برج خلیفه همچنین دارای بلندترین و سریعترین آسانسور جهان است که سرعت آن 40 کیلومتر در ساعت است. در برج خلیفه 58 آسانسور و 8 پله برقی به طور مداوم کار حمل و نقل ساکنین به طبقات مختلف برج را انجام می‌دهند و از پارکینگ زیرزمینی برای استقرار سه هزار خودرو برخوردار است.

برج خلیفه روزانه به 250 هزار گالن آب نیاز دارد و کل مصرف برق این ساختمان معادل برق مصرف شده توسط 360 هزار لامپ 100 وات است.

برج خلیفه دارای یک آسانسور ویژه برای مواقع اضطراری مانند آتش‌سوزی و تهدیدات امنیتی است

هوای گرم و مرطوب دبی به همراه سیستم خنک کننده پیشرفته برج باعث می‌شود تا حجم زیادی بخار آب و رطوبت از طریق سیستم کندانسور دستگاه‌های خنک کننده به مایع تبدیل شود. حجم این آب مایع در سال به 15 میلیون گالن برابر با حجم 20 استخر سایز المپیکی می‌رسد و برای مصارف مختلف استفاده می‌شود.

آژانس مسیر سبز

تور دبی

02188975051

02188993012

 

خیابان فاطمی - روبروی سازمان - شماره 187 - طبقه سوم - واحد 6

تور دبی هتل 7 ستاره

هتل های 7 ستاره دبی